Spłacasz kilka kredytów? Może czas pomyśleć jak zmniejszyć ich raty?

Znane są mi doskonale sytuacje, kiedy osoby mające pozaciągane kilka kredytów naraz lub które spłacają kredyt gotówkowy a do tego mają na głowie jeszcze limit w koncie czy jakieś zadłużenia na karcie kredytowej. Nie wszyscy wiedzą o tym, że spłacając kilka takich zobowiązań jednocześnie, możemy obniżyć ich koszt poprzez skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego.

Nie ważne czy kredyt masz w jednym banku a kartę kredytową spłacasz już w innym. Wszystkie te zobowiązania możesz przenieść do całkowicie innego banku i do tego całkiem korzystnie na tym wychodząc. Zamiast kilku rat w miesiącu, będziesz spłacać tylko jedną ratę, która dodatkowo będzie jeszcze posiadała niższe oprocentowanie.

Takie rozwiązanie może się okazać szczególnie pomocne w sytuacji gdy wszystkie zobowiązania które spłacamy, za bardzo na nas ciążą a my sami nie wyrabiamy się już z ich spłatą a więc np. spóźniamy się ze spłatą rat czy niektórych z tych zobowiązań nie spłacamy w ogóle. W takiej sytuacji zdecydowanie powinniśmy pomyśleć nad konsolidacją, tym bardziej że dzięki niej możemy jednocześnie wydłużyć okres spłaty naszych kredytów i dzięki temu znacznie obniżymy wysokość miesięcznej raty.

Na spłatę jakich kredytów możemy zaciągnąć kredyty konsolidacyjny? A więc mogą to być takie zobowiązania jak:
– kredyt gotówkowy
– kredyt samochodowy
– kredyt odnawialny
– pożyczki ratalne (zaciągnięte za pośrednictwem banku)
– karty kredytowej
– limit w koncie

Jedną z propozycji kredytów konsolidacyjnych znalazłem w mBanku który umożliwia uzyskanie w ramach takiego kredytu nawet do 180 tyś zł z maksymalnym okresem kredytowania do 96 miesięcy. Podobną ofertę kredytu refinansowego ma również T-Mobile Usługi Bankowe (działający pod skrzydłami Alior banku) oferujący do 200 000 zł na konsolidację kredytów, z okresem spłaty jeszcze dłuższym niż w mBanku – nawet do 120 miesięcy (10 lat).

One thought on “Spłacasz kilka kredytów? Może czas pomyśleć jak zmniejszyć ich raty?

  1. Bardzo pomocny artykuł o finansach, każdy powinien go przeczytać aby zrozumieć finanse osobiste.
    Dzięki za udzielenie także powodzenia w budowaniu bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *