Zadłużenie a pożyczka

Jak wiadomo nie jest problemem pożyczyć, ale znacznie większym problemem jest oddać, tym bardziej na czas i tym bardziej nieco więcej niż pożyczyliśmy.

Jak wiadomo, w bankach czy firmach pożyczkowych nie ma nic za darmo. Nikt nie da nam pożyczki bez dodatkowej prowizji czy dodatkowego oprocentowania. Owszem, zdarzają się promocyjne oferty chwilówek za 0 zł, ale tylko jednorazowo. Taki klient,gdy skorzysta już raz z usług danej firmy pozostaje jej klientem, dostaje zachęcające informacje do wzięcia kolejnej pożyczki. Oczywiście nie musimy z takich ofert korzystać, jednak z doświadczenia wiem że jednak większość korzysta. No bo jeśli ktoś daje, ktoś nam proponuje pożyczenie gotówki to dlaczego by nie skorzystać?

Niestety bardzo dużo spośród nas nie zna umiaru i zadłuża się zbyt mocno. W efekcie tego powstają problemy ze spłatą pożyczek, nie zawsze regulujemy spłatę na czas a przez to musimy ponosić dodatkowe koszty i opłaty. Bierzemy jedną chwilówkę, potem następną, potem widzimy ofertę pożyczki ratalne dostępnej od ręki i też ją bierzemy. W ten sposób powstaje właśnie pętla zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać. Takie tematy zadłużenia często zresztą poruszam na jednym z moich blogów Banki24

W przypadku zadłużeń w postaci kilku zobowiązań bankowych, nie ma aż takiej tragedii bo możemy otrzymać specjalny kredyt konsolidacyjny na spłatę kilku różnych kredytów bankowych czy debetów. Wszystkie takie zobowiązania są łączone i dzięki temu płacimy jedną i niższą ratę. W przypadku pożyczek pozabankowych i chwilówek nie ma tak łatwo. Istnieją jakieś pozabankowe pożyczki konsolidacyjne, ale są one koszmarnie drogie w spłacie. Jedyną opcją którą mógłbym w takiej sytuacji polecić są firmy udzielające pożyczek z dodatkowym żyrantem czy gwarantem pożyczki. Takie firmy udzielają wysokie pożyczki pozabankowe na spłatę zobowiązań, ale te pożyczki nie są aż tak drastycznie drogie w spłacie. Właśnie dzięki temu że odpowiedzialni za spłatę pożyczki są dwie osoby a więc zarówno pożyczkobiorca jak i żyrant/gwarant pożyczki.

Jeszcze innym, najbardziej sensownym rozwiązaniem wyjścia z zadłużenia jest poszukanie alternatywnych możliwości pozyskania pieniędzy na spłatę zadłużenia. Może dodatkowa praca, jakieś dodatkowe zajęcia po godzinach pracy które zapewnią nam dodatkowy dochód umożliwiający spłatę zadłużenia choćby w ratach. Warto poszukać w internecie dodatkowych możliwości zarobku. Może akurat natrafimy na zajęcie które nam odpowiada i które bez większych problemów możemy wykonywać?

3 thoughts on “Zadłużenie a pożyczka

    1. To w zasadzie jedyne sensowne rozwiązanie, jeżeli nie mamy co liczyć na kredyt konsolidacyjny a posiadamy różnego rodzaju zadłużenia… komornicze, BIK, KRD itp. No tyle że trzeba się postarać o solidnego poręczyciela w przypadku któego zaufanie jest obu kierunkowe.

  1. Przy zadłużeniu chyba najlepiej starać się o kredyt konsolidacyjny, bo to moim zdaniem jedyna sensowna opcja. Szukanie na siłę drogich w spłacie pożyczek pozabankowych to nie najlepszy sposób. Może tylko pogorszyć swoją sytuację w ten sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *