Nowa pożyczka dla firm – Fundusz Mikro

Dzisiaj coś dla osób które prowadzą małe firmy, bądź też prowadzą jedno osobową działalność. Fundusz Mikro to całkowicie nowa firma (nie bank) na krajowym rynku finansowym, która ma do zaoferowania kilka ciekawych produktów właśnie dla takich osób czyt. prowadzących własny, nie duży biznes.

Czego możemy się dowiedzieć na temat samego Funduszu Mikro? Firma jest zarejestrowana w Warszawie pod nazwą Fundusz Mikro sp. z o.o., została założona w 1994 roku przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, w celu promowania przedsiębiorczości w Polsce, udostępniając swój kapitał w postaci pożyczek, osobom prowadzącym mikro i małe firmy. Co dokładniej znajdziemy w ich ofercie?

Pożyczka do 30 000 zł – pierwsza oferta z brzegu to nie duża pożyczka gotówkowa do 30 000 zł z maksymalnym okresem spłaty do 36 miesięcy. Skorzystać mogą z niej osoby które prowadzą własną działalność przynajmniej od 12 miesięcy w postaci jedno osobowej działalności, spółki cywilnej lub kapitałowej.

Pożyczka na spłatę ZUS i US – oferta która pewnie będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród niektórych firm, ponieważ wiem z doświadczenia że wiele osób poszukuje dodatkowego finansowania, które umożliwi im spłatę powstałych zaległości zarówno w ZUS’ie jak i w Urzędzie Skarbowym. Za pośrednictwem Funduszu Mikro można starać się o uzyskanie takiej specjalnej pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki może wynieść do 100 000 zł, jednak tylko połowa z tej kwoty (do 50 000 zł) może zostać przeznaczona na samo zadłużenie w powyższych instytucjach. Pozostała kwota może być przeznaczona na zakup materiałów lub narzędzi do firmy. Maksymalny okres tej pożyczki może sięgać do 48 miesięcy. Wymogiem formalnym do uzyskania pożyczki jest pozytywna historia kredytowa w BIK, zabezpieczenie na nieruchomości oraz dodatkowe poręczenia współmałżonka lub współwłaścicieli nieruchomości.

Pożyczka do 200 000 zł – to ostatnia, największa propozycja którą znajdziemy w ofercie Funduszu Mikro. Jest to pożyczka hipoteczna, a więc udzielana pod zabezpieczenie ustanowione na nieruchomości z podobnie jak powyżej, wymaganym poręczeniem właścicieli nieruchomości lub współmałżonka. Okres spłaty pożyczki może sięgać do 48 miesięcy.

One thought on “Nowa pożyczka dla firm – Fundusz Mikro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *