W jakim banku dostaniemy kredyt przez internet?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że małe pożyczki pozabankowe czy chwilówki, możemy uzyskać całkowicie bez wychodzenia z domu. Co więcej uzyskanie takiej pożyczki często nie trwa dłużej niż kilkadziesiąt, a w najlepszym wypadku nawet kilkanaście minut. Minusem przemawiającym na nie korzyść chwilówek są ich wysokie koszty. Znacznie tańsze pod tym kątem mogą okazać się kredyty bankowe, które również są dostępne drogą internetową, tyle że nie wszystkie.

Dzisiaj postaram się przedstawić wybrane oferty kredytów gotówkowych, które z powodzeniem możemy otrzymać bez wychodzenia z domu, przy wykorzystaniu internetowych łączy. Pozyskanie dodatkowej gotówki w ten sposób może nie być tak łatwe i szybkie jak w przypadku pożyczek pozabankowych, ale na pewno będzie dla nas bardziej korzystne pod względem kosztów.

Jakie wymagania do uzyskania kredytu przez internet? – banki nie precyzują tak dokładnie warunków jak firmy pożyczkowe, ale postaram się przybliżyć te warunki na bazie własnych doświadczeń. Jeśli mowa o wieku osoby starającej się o kredyt gotówkowy przez internet to mogą to być osoby młode od 18 czy 19 lat, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego że nie wszystkie osoby w tym wieku mają szanse na kredyt. Znaczne większe powodzenie będą miały na pewno te osoby, które wcześnie brały już jakiś kredyt lub jakieś przedmioty na raty i posiadają już jakąś historię kredytową. Równie ważne jest posiadanie stałego zatrudnienia, które zapewnia nam miesięczne dochody od przynajmniej 3 miesięcy. Banki udzielające kredytów przez internet najczęściej wymagają od osoby starającej się o uzyskanie kredytu, przedstawienia zaświadczenia o dochodach bądź też samego wyciągu z konta bankowego który dokumentować będzie wpływy na konto z ostatnich 3 miesięcy.

Konto bankowe oraz telefon komórkowy – te rzeczy również będą nam niezbędne do uzyskania kredytu przez internet jak również aktualny dowód osobisty.

Umowa kredytu przez kuriera – większość firm pożyczkowych przyzwyczaiła nas do tego że umowa jest wysyłana drogą elektroniczną na skrzynkę mailową. Banki umowę dostarczą nam w postaci fizycznej a więc na papierze a dostarczy nam ją pod same drzwi firma kurierska. Naszym głównym zadaniem będzie jej podpisanie, zanim kurier odbierze ją od nas celem przekazania do banku. Oczywiście wypadałoby się z nią zapoznać, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że żaden kurier nie będzie czekał aż przeczytamy kilka lub kilkanaście stron umowy co zająć może nam dobre pół godziny, dlatego warto poprosić przedstawiciela banku o przesłanie jej wcześniej w formie elektronicznej, byśmy mogli się z nią na spokojnie zapoznać.

mBANK

Na początek bezsprzecznie najpopularniejszy internetowy bank, w ofercie którego obok kont osobistych czy oszczędnościowych, znajdziemy również kredyty gotówkowe. mBank dokładnie nie precyzuje ile może nam pożyczyć przez internet, ale z moich informacji wynika że większość banków granice kredytów internetowych zamyka na kwocie 10 000 zł, maksymalnie do 20 000 zł. Wniosek o kredyt internetowy możemy w prosty sposób złożyć online na stronie mBanku, wskazując jaką kwotą kredytu jesteśmy zainteresowani oraz w jakim okresie będziemy chcieli go spłacić.

IKREDYT

Znacznie większe informację na temat oferowanych kredytów internetowych zdradza iKredyt, który tak na prawdę działa pod skrzydłami Getin Banku. Kwota kredytu gotówkowego dostępnego przez internet może wynosić od 500 zł do 10 000 zł. Okres spłaty możemy wybrać taki, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni i może wynosić on od 3 do 24 miesięcy. Uzyskanie kredytu za pośrednictwem iKredyt jest możliwe pod warunkiem dokonania opłaty weryfikacyjnej z naszego rachunku bankowego w wysokości 1 zł czyli złotówki.

IGOTÓWKA

Również w przypadku iGotówki, która jest marką należącą do banku BNP Paribas możemy złożyć wniosek o kredyt internetowy w wysokości nie większej jak 10 000 zł. Przy składaniu wniosku o kredyt trzeba wskazać cel kredytu i mamy tu kilka gotowych opcji które możemy wskazać od kredytu z przeznaczeniem na zakup sprzętu RTV/AGD, na remont lub wyposażenie mieszkania, wycieczkę lub wczasy zagraniczne lub po prostu na bieżące potrzeby. Podobnie jak w przypadku powyżej przedstawionych ofert tak również oferta iGotówka dostępna jest w pełni przez internet i bez wychodzenia z domu.

3 thoughts on “W jakim banku dostaniemy kredyt przez internet?

  1. W mBanku jest ciekawa oferta kredytowa dla firm. W kilka minut można otrzymać naprawdę duże pieniądze.
    A w innych bankach nie wiem jak jest. Chyba najczęstsza formą kredytu jest kredyt hipoteczny pod budowę domu;) ale takiego nie otrzymamy przez internet…;(

  2. Otrzymałam taki kredyt właśnie w mBanku i jestem zadowolona 🙂 Wszystkie poszło sprawnie, szybko i bez wychodzenia z domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *