Kredyt dla nowych firm – gdzie znaleźć?

Otwierając własną działalność gospodarczą w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji nie tylko kredyty na start dla nowych firm, ale również szereg dotacji z których możemy skorzystać ruszając z własną małą firmą. Osoby zamierzające ruszyć z własnym biznesem mają więc dzisiaj ułatwiony start, pod warunkiem że potrafią to odpowiednio wykorzystać.

Zanim przejdę do głównego wątku tego artykułu a mianowicie kredytów dostępnych dla nowych firm, chciałbym na początku się skupić na wszystkich możliwościach jakie mają osoby rozpoczynające prowadzenie własnej działalności gospodarczej. A tutaj nie wyobrażam sobie żeby nie wspomnieć choćby o dotacjach, które są dla nich dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki. O jakich dotacjach mowa? Zarówno o tych które dostępne są w ramach funduszy europejskich które możemy pozyskać mając opracowany specjalny biznesplan, ale również tych które możemy uzyskać z urzędu pracy jako osoba bezrobotna. Nie bez znaczenia są również niższe składki ZUS które płacą osoby zaczynające prowadzenie własnej działalności, nie jest to blisko 1200 zł które płacą osoby prowadzące firmy od dawna, ale kwota o ponad połowę niższa. Jest to więc spora różnica, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt że składki te płacimy co miesiąc. Ruszenie z własną małą firmą jest w dzisiejszych czasach znacznie bardziej uproszczone, aniżeli były to kilkanaście lat temu. Same formalności związane z rejestracją firmy zajmują znacznie mniej czasu a te możemy dzisiaj przeprowadzić w pełni elektronicznie, bez biegania po urzędach.

Dotacje, niższy zus czy uproszczone procedury zakładania własnej firmy to nie jedyne udogodnienia dostępne na dzień dzisiejszy. Mamy jeszcze kredyty dla nowych firm, które dostępne są na start. Co prawda nie są one dostępne u większości banków ale niektóre je oferują a ja dzisiaj przyjrzę się, które banki i co możemy zyskać sięgając po taki kredyt.

Dla kogo dostępne są kredyty dla nowych firm? Dla osób zakładających działalność gospodarczą już od pierwszego dnia jej prowadzenia a nie prowadzona dłużej jak 12 miesięcy. Aby starać się o uzyskanie takiego kredytu, jak się pewnie domyślacie nie będzie konieczne przedstawianie wysokości obrotów bo takich nowe firmy po prostu jeszcze nie posiadają. Zamiast tego bank będzie od nas wymagał przedstawienia uproszczonego biznes planu, który powinien obejmować krótki opis prowadzonej działalności, planowany dochód roczny oraz informacje o ewentualnych środkach własnych przeznaczonych na rozwój przedsiębiorstwa. Poza tymi informacjami, będziemy musieli również przedstawić kilka niezbędnych dokumentów jak zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz dokumenty potwierdzające nadanie numerów REGON oraz NIP (dla osób prowadzących jedno osobową działalność wydawany jest duplikat tego ostatniego).

W jakich bankach uzyskamy kredyt na start? Na pewno warto sprawdzić oferty kilku różnych banków, a w szczególności tych specjalizujących się w finansowaniu małych firm. Mam tu na myśli takie banki jak Idea Bank czy Nest Bank, choć o uzyskanie kredytu na start możemy starać się również za pośrednictwem takich banków jak mBank, Alior Bank czy Kasa Stefczyka.

Jedną z bardziej popularnych ofert kredytów na start ma w swojej ofercie wspomniany Idea Bank, który umożliwia pozyskanie kredytu od 1 dnia działalności. Na dzień dzisiejszy wysokość kredytu możemy wynosić nawet do 35 000 zł.

5 thoughts on “Kredyt dla nowych firm – gdzie znaleźć?

 1. a jak zapatrywać się na sytuacje, kiedy nie mogę otrzymać kredytu bo bank twierdzi że za krótko jestem na rynku, a ja bardzo potrzebuję finansowania z zewnątrz? Czy rozwiązania z poza rynku kontrolowanego są bezpieczne i czy warto po nie sięgać? Chodzi mi o firmy, które udzielają takiego finansowania, w stylu magellan.pl (mam nadzieję, że się nie podlinkuje, bo mnie zlinczujecie za linki 🙂 tylko tekst) – czy jak przekonam taką firmę do udzielenia mi finansowania na projekt, to jestem bezpieczny? To musi działać już długo, bo takich firm trochę już znalazłem – pytanie: czy warto ryzykować?

 2. Posiadamy kredyty dla nowo powstałych i planujących rozpoczęcie działalności gospodarczych, nawet do 80 tysięcy złotych, bardzo dobre warunki cenowe. Jako poręczenie lub zastaw na nieruchomości lub ruchomości. Chętnych zapraszamy do kontaktu: bizzona.pl

 3. Posiadamy kredyty dla nowo powstałych i planujących rozpoczęcie działalności gospodarczych, nawet do 80 tysięcy złotych, bardzo dobre warunki cenowe. Jako poręczenie lub zastaw na nieruchomości lub ruchomości. Chętnych zapraszamy do kontaktu: bizzona.pl
  Współpracując z nami nowe firmy (do 12 miesisęcy) mogą skorzystać ze zniżek na wiele produktów w tym:
  OFERTA NO LIMIT, a w niej rozmowy bez limitu, SMSy, MMSy do wszystkich sieci komórkowych i na telefony stacjonarne w kraju oraz 2 GB* internetu;
  Abonament 12 miesięcy za jedyne 132,84 zł brutto
  Abonament 24 miesiące za jedyne 236,16 zł brutto
  *można uruchamiać pakiety 2-20 GB

 4. Warto również zwrócić uwagę na alternatywne formy finansowania dla przedsiębiorstw, również tych całkowicie nowych. Jedną z takich opcji jest faktoring, a konkretnie faktoring zakupowy na finansowanie zakupów firmowych. Ciekawa opcja, z pomocą której możemy dokonywać zakupów, bez konieczności wykładania gotówki z własnego portfela.

 5. Warto zastanowić się nad odpowiednim kredytem, ponieważ dzięki temu można sfinansować praktycznie każdego rodzaju inwestycje lub też pomóc sobie w założeniu firmy poprzez uzyskanie kapitału na początek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *