Konto Godne Polecenia – czy faktycznie jest kontem godnym polecenia?

Nie da się ukryć, że konto osobiste Konto Godne Polecenia, które dostępne jest w ofercie Banku Zachodniego WBK, jest jednym z popularniejszych dostępnych obecnie kont osobistych. Dużą popularność konto zdobyło z jednej strony dlatego że posiada (a może bardziej wypadałoby powiedzieć że posiadało) wiele bezpłatnych opcji a z drugiej strony zdobyło renomę dzięki nowoczesnym funkcjom które posiada.

No dobrze, to skoro konto jest tak polecane przez użytkowników, to w pierwszej kolejności wypadałoby zacząć od głównych plusów które ono posiada. Tych niestety jest trochę mnie niż było to jeszcze przed kilkoma laty…

Ja miałem okazję zakładać KGP (przejdę do takiego skrótu żeby nie powtarzać w kółko tej samej długiej nazwy) dokładnie trzy lata temu, kiedy zaciągałem kredyt w banku BZ WBK. To konto dostałem jakby w pakiecie i jako że kredyt nadal spłacam, mam je po dzień dzisiejszy. Pierwotnie konto było całkowicie darmowe a więc nie płaciłem zarówno za prowadzenie rachunku, za przelewy internetowe i to bez żadnych limitów, nie płaciłem też za wypłatę gotówki z bankomatu (no chyba że wypłaciłem gotówkę w innym bankomacie niż ten należący do BZ WBK), karta do konta również była bezpłatna.

Od tego czasu sytuacja jakby trochę się zmieniła, ponieważ doszło kilka opłat, zresztą nie tylko u mnie ale u wszystkich użytkowników korzystających z rachunku KGP. O czym konkretnie mowa? W pierwszej kolejności doszło opłata za…

Kartę debetową dołączoną do konta, w wysokości 7 zł miesięcznie. Tu należy jednak wspomnieć że opłata ta dotyczy wyłącznie kart MasterCard ® Omni. W zamian jednak że bank wprowadził taką opłatę, mogę dokonywać wypłat z dowolnych bankomatów (nie tylko z bankomatów BZ WBK) i nie zapłacę za to żadnej dodatkowej prowizji czyli każda wypłata z dowolnego bankomatu jest bezpłatna.

Oferta Konta Godnego Polecenia w Banku Zachodnim WBK

Poza wspomnianą kartą, bank udostępnia również inną kartą którą jest karta debetowa Visa Sol i ta karta jest póki co bezpłatna, pod warunkiem jednak że spełnimy określone warunki. Mowa tu rozliczeniu w poprzednim miesiącu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych czyli musimy dokonać w miesiącu 5 dowolnych zakupów za które zapłacimy tą kartą. Jeśli nie spełnimy tego warunku, bank narzuci nam opłatę 4 zł miesięcznie. W przypadku tej karty, bezpłatnych wypłat gotówkowych dokonamy jedynie w bankomatach Banku Zachodniego WBK, za wypłatę gotówkową dokonaną w innych bankomatach będziemy musieli zapłacić stosowną prowizję.

Jakie jeszcze pojawiły się opłaty od chwili gdy założyłem konto? Garść dodatkowych opłat pojawiła się w tym roku i przyznam, że nie byłem tym specjalnie zdziwiony ponieważ większość banków w Polsce wprowadziła w ostatnich miesiącach dodatkowe opłaty w ramach najbardziej popularnych rachunków osobistych. W przypadku BZ WBK i konta KGP są to konkretnie:

– 0,20 zł za smsKody. To oczywiście popularna weryfikacja przelewów wysyłanych przez internet. Gdy wysyłamy przelew przez internet z naszego konta, dostajemy na nasz telefon czy smartfon informację o kodzie który musimy wprowadzić aby sfinalizować transakcję. Za pierwsze 5 takich sms-kodów w danym miesiącu nie musimy płacić, jednak każdy kolejny będzie nas kosztować już 20 groszy. Tu od razu muszę podać Wam taką ciekawostkę która dotyczy możliwości optymalizacji tych kosztów. Wystarczy że w przypadku firm, instytucji czy osób do których wysyłacie często przelewy ustanowicie odbiorcę przelewu, jako odbiorcę zaufanego. Przy kolejnych przelewach do taki zaufanych osób nie będzie już konieczności potwierdzenia przelewu kodem, w związku z czym unikniecie dodatkowych opłat za wysłanie do was kodu weryfikacyjnego.

– 0,50 zł, to dodatkowa opłata która również pojawiła się w tym roku i dotyczy popularnej opcji Przelewy24, którą możecie często spotkać dokonując płatności w sklepach czy na aukcjach internetowych.

– 0,50 zł, jeszcze jedna opłata dla tych osób które korzystają ze zleceń stałych

Aplikacja mobilna Konto Godne Polecenia

I to na razie tyle jeżeli chodzi o dodatkowe opłaty jakie pojawiły się w ostatnim czasie w ramach Konta Godnego Polecenia. Konto nadal nie posiada opłat za prowadzenie rachunku, przelewy internetowe w sumie też mamy za darmo, pod warunkiem że zmieścimy się w 5 przelewach miesięcznie i dodatkowo dla stałych przelewów zastosujemy metodę o której wspomniałem wyżej.

Jeśli o mnie chodzi to ogólnie przyznać muszę, że jestem zadowolony z tego konta, cenię je również za interesujące funkcje, które znajdziemy po zalogowaniu się na konto oraz przejrzystość i czytelne rozmieszczenie poszczególnych opcji. Na uwagę zasługuję również bardzo dobry dostęp do konta, który możemy mieć zarówno z komputera stacjonarnego czy laptopa jak również z mniejszych i bardziej mobilnych urządzeń jak smartfon czy tablet co stanowi znaczne ułatwienie jak na dzisiejsze warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *