Darmowe Konta Osobiste 2017

Czym głównie kierujemy się zakładając konto osobiste? Nie da się ukryć, że tym głównym wyznacznikiem na drodze do otwarcia rachunku jest darmowe prowadzenie konta. W ostatnim czasie wiele banków wprowadziło dodatkowe opłaty w ramach oferowanych rachunków. Gdzie dzisiaj znajdziemy konto osobiste za 0 zł, z darmowymi przelewami i bez pobierania prowizji za wypłaty z bankomatów?

Dzisiaj przedstawię Wam 3 wybrane przeze mnie konta osobiste, wszystkie z nich posiadają darmowe prowadzenie konta, ale nie wszystkie z nich posiadają całkowicie bezpłatną opcje korzystania z konta. O tym jednak szczegółowo postaram się napisać w dzisiejszym artykule poświęconym darmowym rachunkom osobistym 2017.

NEST BANK – Konto za 0 zł

W pierwszej kolejności wypada mi napisać o ofercie Nest Banku, jako że to ich oferta jest obecnie najtańszą oferta rachunku osobistego, dostępną w ofercie banków. Nest Bank to jakby połączenie FM Banku i Biz Banku, który działa teraz pod jedną nazwą i jednym z czołowych produktów banku jest właśnie darmowe konto osobiste za 0 zł.

Otwierając konto, otrzymujemy zatem zarówno darmowe założenie oraz prowadzenie konta jak również możliwość wykonywania bezpłatnych przelewów krajowych. Jak pewnie wiecie, większość banków ostatnio pobiera opłatą za korzystanie z karty płatniczej, lub jest ona darmowa po spełnieniu określonych warunków. W Nest Banku karta jest darmowa bez żadnych dodatkowych warunków, nie płacimy ani za jej wydanie ani też za korzystanie z niej. Żeby jeszcze było całkowicie za darmo możemy wypłacać gotówkę z każdego dowolnego bankomatu na terenie kraju. Nie jest również pobierana żadna dodatkowa prowizja za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach Nest Banku.

Podsumowując – Nest Bank to bezkonkurencyjna oferta jeżeli mówimy o kontach osobistych w Polsce.

MBANK – EKonto

Kiedyś to właśnie do mBanku należał tytuł najtańszego konta osobistego a konkretnie do znanego chyba wszystkim, popularnego eKonta. O ile mnie pamięć nie myli, było to pierwsze obok konta Inteligo, w pełni internetowe konto osobiste jakie można było założyć przez internet już na początku ubiegłego dziesięciolecia.

To sztandarowe konto mBanku nadal pozostaje bezpłatne, nadal nie ponosimy żadnych opłat związanych z prowadzeniem konta. Możemy również wykonywać bezpłatne przelewy internetowe wypłaty z konta, nie są pobierane również żadne dodatkowe opłaty za weryfikację sms’ową przelewów. Karta do konta również wydawana jest bezpłatnie, ale.. żeby nie ponosić miesięcznych opłat za korzystanie z karty musimy wykonać w każdym jednym miesiącu określoną ilość transakcji (5 w miesiącu) bezgotówkowych za pomocą karty. W przeciwnym wypadku będziemy musimy ponieść opłatę miesięczną za kartę w wysokości 4 zł miesięcznie. Wypłaty od 100 zł z bankomatów są bezpłatne, pod warunkiem jednak że użyjemy do tego bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A.

BZ WBK – Konto Godne Polecenia

Podobnie jak u poprzedników konto które charakteryzuje się darmowym prowadzeniem rachunku, czyli w skrócie – nie ponosimy żadnych opłat miesięcznych za jego utrzymanie. Wykonywanie przelewów internetowych jest tutaj również darmowe ale.. jest też pewne ale. Otóż do wykonania przelewu internetowego konieczna jest weryfikacja sms’owa a tu przysługuje nam 5 darmowych sms’ów w każdym jednym miesiącu. Jeżeli przekroczymy ten limit, wtedy od każdego przelewu będzie nam pobierana dodatkowa opłata 0,20 zł. Warto tu jednak wspomnieć że do stałych odbiorców przelewów (np. tam gdzie opłacamy co miesiąc rachunki za prąd, telefon czy internet) możemy sobie ustawić opcję zaufany odbiorca, dzięki czemu w przyszłości nie będzie konieczna w ich przypadku dodatkowa weryfikacja sms’owa.

W przypadku kart płatniczych mamy możliwość wyboru, albo wybierzemy kartę MasterCard Omni za którą trzeba ponosić miesięczny koszt 7 zł miesięcznie (w ramach której mamy darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów na terenie całej Polski) albo darmową Visa Sol, w przypadku której wymagane jest wykonanie przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

3 thoughts on “Darmowe Konta Osobiste 2017

  1. Akurat posiadam rachunek osobisty w banku BZ WBK i przyznam że z konta ogólnie jestem zadowolony. Byłbym w pełni w 100% ponieważ kiedyś był to konto całkowicie darmowe, no ale niestety musiały sobie na czymś odbić niskie stopy procentowe więc w międzyczasie pojawiły się dodatkowe opłaty. Doszła mi opłata miesięczna za kartę oraz dodatkowa prowizja za przelewy jeśli wykonam ich więcej niż 5 w miesiącu.

  2. Ja mam od kilkunastu lat konto w mBanku i nic za nie nie płacę. Żadnych miesięcznych opłat, zero opłat za przelewy czy inne opłaty. Nie mam co prawda karty do tego konta, ale dzięki temu nie ponoszę miesięcznych opłat za jej utrzymanie.

  3. Aktualnie na rynku bankowym dostępnych jest wiele atrakcyjnych ofert kont osobistych. Bardzo często wystarczy spełnić kilka prostych warunków, aby cieszyć się rachunkiem bankowym i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu. W wyborze odpowiedniego konta pomocne są takie rankingi, jak na przykład ten opublikowany przez Ciebie. Moim zdaniem warto z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *