Pożyczka 5000 zł – w których firmach?

Jeszcze do nie dawna, uzyskanie pozabankowej pożyczki w wysokości 5000 zł było stosunkowo drogim wyzwaniem. Pożyczając taką kwotę, musieliśmy być przygotowani na to, że do oddania będziemy mieli kwotę dwukrotnie większą. Dzisiaj na szczęście ta sytuacja wygląda nieco inaczej i pożyczenie 5000 zł w firmie pozabankowej nie musi dla nas oznaczać bankructwa.

Oczywiście najłatwiej byłoby sięgnąć po taką pożyczkę w banku bo to byłaby najtańsza opcja. Co jednak, jeśli nie możemy z rożnych powodów uzyskać potrzebnej gotówki w banku? Pozostają nam inne rozwiązania na które powinniśmy zwrócić uwagę. Ja postaram się przybliżyć te najtańsze czyli najtańsze pożyczki pozabankowe w wysokości 5000 zł.

1. WONGA

Spośród wszystkich firm których oferty sprawdzałem, to właśnie w Wondze znalazłem najbardziej korzystną ofertę pożyczki ratalnej. Tak wysoka kwota pożyczek pojawiła się w ofercie firmy stosunkowo nie dawno i dzięki temu dzisiaj możemy mówić, że oferta Wongi jest najtańszą pożyczką ratalną do 5000 zł dostępną na rynku pożyczek pozabankowych. Chcąc pożyczyć w firmie tak wysoką pożyczkę, musimy wiedzieć o tym, że maksymalnym okresem spłaty jest okres 18 miesięcy.

Oferta Wongi dostępna jest dla osób od 18 lat, które nie posiadają zadłużeń zarówno w bazach dłużników jak również w bazach BIK oraz posiadają dochód, który umożliwi im bezproblemową spłatę rat pożyczki.

2. PROVIDENT (pożyczka samoobsługowa)

Drugą najtańszą opcję pożyczki znalazłem za pośrednictwem firmy Provident, tutaj jednak z uwzględnieniem że pożyczkę weźmiemy w opcji pożyczki samoobsługowej. Ta opcja to w skrócie mówiąc pożyczka internetowa a więc propozycja znacznie tańsza niż znana powszechnie pożyczka domowa. W przeciwieństwie do Wongi tutaj będziemy mieli trochę szerszy zakres możliwości spłaty pożyczki ponieważ sięgając po pożyczkę w wysokości 5000 zł, będziemy mogli wybrać sobie dowolnie dopasowany okres spłaty od 12 do nawet 36 miesięcy. Jednak musimy wiedzieć o tym, że im dłuższy wybierzemy okres spłaty tym co prawda raty pożyczki będą niższe, to koszty pożyczki będą większe.

Firma Provident podobnie jak Wonga umożliwia uzyskanie pożyczki osobom w wieku od 18 lat, które posiadają aktualny dowód osobisty i brak zadłużeń.

pożyczka pozabankowa 5000 zł

3. FERRATUM BANK

W przypadku pożyczek Ferratum, kwota 5000 zł to maksymalna kwota pożyczki jaka dostępna jest w ofercie firmy. Pożyczka udzielana jest bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach a Ferratum należy do firm udzielających pożyczek bez weryfikacji w bazach BIK, które często stanowią główną barierę na drodze do uzyskania kredytu bankowego. Okres spłaty pożyczki możemy sobie ustalić indywidualnie, wybierając okres spłaty z zakresu od 6 do 24 miesięcznych rat. Oferta pożyczek Ferratum Banku dostępna jest dla osób posiadających ukończone 20 lat i brak informacji o odnotowanych zadłużeniach w Krajowym Rejestrze Długów (KRD).

4. ZAPLO

Również w Zaplo znajdziemy pożyczkę pozabankową w wysokości 5000 zł, którą za pośrednictwem firmy możemy pożyczyć na wybrany okres od 3 do 24 miesięcznych rat. Pożyczki w firmie udzielane są całkowicie zdalnie przy wykorzystaniu internetu a umowa dostarczana jest drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty e-mail. Pożyczkę bez przeszkód możecie uzyskać jeśli tylko macie ukończone 20 i nie jesteście osobami zadłużonymi w bazach dłużników czy bazach BIK. Firma Zaplo należy do firm umożliwiających uzyskanie pożyczki bez konieczności przelewania grosza z rachunku bankowego.

5. HAPI POŻYCZKI

Kolejna z internetowych pożyczek, którą mamy możliwość uzyskać całkowicie przez internet. Pożyczkę w wysokości 5000 zł możemy rozłożyć na spłatę ratalną od 6 do nawet 36 miesięcznych rat. Oferta skierowana jest dla osób już od 18 roku życia, które posiadają dowód osobisty, aktywne konto bankowe i telefon komórkowy. Jak w przypadku wszystkich podobnych propozycji, do uzyskania pożyczki wymagane jest również uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej oraz brak odnotowanych zadłużeń w rejestrach dłużników jak również bazach Biura Informacji Kredytowej.

2 thoughts on “Pożyczka 5000 zł – w których firmach?

  1. W Providencie bym nie brał, bo z doświadczenia wiem że jak ktoś złoży wniosek o taką większą pożyczkę, to jeśli ta osoba u nich nie pożyczała wcześniej to będą chcieli jej wcisnąć pożyczkę domową. Oczywiście nie musimy jej brać. Pożyczka internetowa jest tańsza ale mało komu ją udzielają.

  2. Teraz uzyskanie takiej pożyczki pozabankowej nie jest już tak kosztowne jak było to kiedyś. Pożyczki w wysokości 5000 zł w niektórych firmach możemy pożyczyć na niemal zbliżonych kosztach jak w bankach. Poprawiło się więc na rynku pozabankowym wraz z odpowiednimi ustawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *